Viac vytlačených stránok a menej spotrebovanej náplne?

Viac vytlačených stránok a menej spotrebovanej náplne?

Tlačiareň je multifunkčné zariadenie, ktoré využijete nielen v kancelárii, ale aj v domácnosti. Je predsa oveľa jednoduchšie, ak si potrebnú zmluvu či iný dokument vytlačíte bez nutnosti návštevy úradu alebo niekoľko kilometrov vzdialeného obchodu. Nevýhodou je, že budete musieť šetriť toner.

Viac vytlačených stránok a menej spotrebovanej náplne?
Viac vytlačených stránok a menej spotrebovanej náplne? (Foto: unsplash.com)

Existuje však niekoľko tipov, vďaka ktorým môžete vašu tlačiareň používať bez obmedzenia.

Zmeňte písmo

Určite netlačíte stovky dokumentov denne, ale úspora farby alebo náplne v tlačiarni je dôležitá vždy. Jedným zo spôsobov, ako si atrament alebo toner ušetriť na ďalšie potreby, je zmeniť písmo. Najčastejšie používané Times New Roman vymeňte za Arial a úspora môže dosahovať veľké percentá.

Skúste tlačiť len čiernobielo

Napriek tomu, že farby sú pre náš život dôležité a vytvárajú správnu atmosféru, pri tlači ich môžete občas aj vynechať. Minimálne pri dokumentoch, ktoré máte pre svoju vlastnú potrebu. Napriek tomu, že nové tonery OKI sú výkonné a majú kapacitu na množstvo vytlačených stránok, nikdy nebude na škodu, ak si zopár stránok čiernobielou tlačou ušetríte.

Používajte kompatibilné náplne

Napriek tomu, že vám výrobca tlačiarne odporúča používať výlučne originál, kompatibilnou náplňou HP z dôveryhodného zdroja určite nič nepokazíte. Treba si ale vybrať na základe značky a číselného označenia tlačiarne. Kompatibilným modelom náplne ušetríte nielen svoje peniaze, ale aj samotnú náplň bez toho, aby bola ohrozená kvalita výsledných dokumentov.

Vyberte si správny papier

Áno, aj ten môže kvalitu vytlačeného dokumentu ovplyvniť. Pri jeho výbere si preto všímajte jeho hustotu a hmotnosť. Ak sa bude jednať o tlač fotografií a farebných obrázkov alebo grafov, v tomto prípade by ste mali investovať do kvalitnejšieho fotopapiera.

Text:PR

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!