Muži a starostlivosť o pleť – ako si vybrať ten správny pleťový krém?

Ženy sa o svoju pleť starajú pravidelne – používajú množstvo krémov, sér, masiek či gélov na čistenie pleti. K niektorým mužom sa to už dostalo, no niektorí si stále myslia, že starostlivosť o pleť je čisto len pre ženy. No nie je to tak, o pleť by sa mali starať aj muži. Prečo by ste sa mali začať starať o svoju pleť a ako na výber správneho krému?

Muži a starostlivosť o pleť – ako si vybrať tú správnu kozmetiku? (Foto: unsplash.com)

Prečo sa aj muži majú starať o svoju pleť?

Áno, je pravda, že ženská a mužská pleť je rozdielna. Mužská pleť je mastnejšia, hrubšia, pórovitejšia, na povrchu má nižšie pH a pomalšie starne. Kvôli tomu by muži nemali používať kozmetiku určenú pre ženy. Na druhej strane, stále by mali používať aspoň tú základnú kozmetiku – čistič pleti a krém. Počas dňa sa na pleti uchytí množstvo nečistôt a prachu. Potom z toho vznikajú upchaté póry a vyrážky. Aj keď toto muži moc neriešia, mali by sa o pleť starať. Benefity pre zdravú pleť a pokožku prináša aj domáca sauna.

Ako si vybrať tú správnu kozmetiku

Základným pravidlom pri výbere kozmetiky je, aby bola určená pre mužov. Nájdete ju bežne aj v menších drogériách a vyrába ich už množstvo značiek, ktoré sa primárne zameriavajú na produkty pre ženy. Výhodou je, že množstvo produktov je multifunkčných, a preto vám ich netreba veľa. Vyberte si čistiaci gél alebo mlieko na pleť, ktoré ju nebude vysušovať. Krém by mal byť dostatočne hydratačný, pretože sa pri holení poškodzuje a vysušuje. Do svojej starostlivosti o pleť môžete zaradiť aj oleje a masky na pleť.

Vybrať si správnu pánsku kozmetiku nie je menej dôležité a zvoliť si správnu pánsku vôňu.

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!