3 najefektívnejšie cviky na chrbát – zvládnete ich aj bez použitia činiek!

Cvičenie na chrbát je väčšinou najefektívnejšie vo fitness centre s ťažkými váhami. Nie každý ale rád chodí do fitka, preto máme pre vás aj cviky na doma, bez použitia závaží. Cvičenie chrbta by nemali podceňovať ani ľudia, ktorý väčšinu dňa presedia v kancelárií alebo skrčený na mobile. To sa môže časom prejaviť nepríjemnými bolesťami. Poďme už ale na konkrétne cviky.

3 najefektívnejšie cviky na chrbát – zvládnete ich aj bez použitia činiek! (Foto: unsplash.com)

Dvíhanie nôh a rúk

Tento cvik vám bude pripomínať Supermana. Je ideálny na budovanie sily spodného chrbta. Pri tomto cviku si ľahnite na brucho, nadýchnite sa a s výdychom dvíhajte zo zeme naraz ruky aj nohy. Obe tieto časti tela majte vystreté alebo mierne skrčené. Dôležité je aj spevnenie brucha, aby ste predišli preťažovaniu chrbtice.

Mŕtvy ťah

Asi najefektívnejší cvik, ktorý okrem chrbta precvičuje aj ruky, nohy a brucho. Keďže je takýto komplexný, tak vám odporúčame zaradiť ho do cvičebného plánu. Na sťaženie môžete použiť gumu alebo činky. S vystretým chrbtom a mierne skrčenými kolenami sa zohnite a s výdychom sa vráťte do pôvodnej pozície. Počas cvičenia dávajte pozor na spevnené brucho, pomalé pohyby a správne dýchanie.

Kliky

Klasický cvik, ktorý sa precvičuje už dlhé roky a vytvorilo sa aj množstvo rôznych variácií. Okrem chrbta pri ňom precvičujete aj ruky. Telo si zdvihnite do výšky na špičkách a dlaniach. Ruky si dajte na šírku ramien a pomaly klesajte s telom dole. Späť nahor do vystretia rúk môžete ísť rýchlejšie. Dávajte pozor na spevnené brucho, stiahnutý zadok a vystretý chrbát.

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!