Môžu vás zachrániť: Doplnky, ktoré treba mať po ruke počas celého roka

Môžu vás zachrániť: Doplnky, ktoré treba mať po ruke počas celého roka

Leto je v plnom prúde a spolu s rastúcimi teplotami sa zvyšuje aj naša chuť tráviť na čerstvom vzduchu čoraz viac času. A ani jazda na motorke nie je výnimkou. Ide o jednoduchý a rýchly spôsob prepravy a adrenalínovú záľubu, ktorú si plnými dúškami môžu jej nadšenci vychutnávať najmä v lete. V čase, kedy je vozovka suchá, bez snehu, ľadu a dokonale prispôsobená na pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Môžu vás zachrániť: Doplnky, ktoré treba mať po ruke počas celého roka
Môžu vás zachrániť: Doplnky, ktoré treba mať po ruke počas celého roka (zdroj: unsplash.com)

Avšak, najmä z dôvodu bezpečnosti musí vodič vyvinúť maximálne úsilie na maximalizáciu svojej vlastnej ochrany, čo sa dá dosiahnuť výberom vhodného moto oblečenia. Oblečenie, ktorého nevyhnutnosť ale mnohí majitelia motoriek s nástupom teplého počasia podceňujú.

Pri vysokej rýchlosti však môže byť aj ten najmenší detail dôvodom na vznik nepríjemnej situácie s katastrofickým scenárom. Vďaka doplnkom, ktoré si spomenieme a nie je dobré ich pri vysokých teplotách dávať z tela dole, sa tomu môžete vyhnúť a užívať si jazdu na motorke bez starostí.

Ktoré to sú?

Pohodlné aj kvalitné rukavice na motorku

Nielen hlava, ale aj hrudník, ruky a chrbát potrebujú pri rýchlej jazde na motorke osobitnú ochranu. V mnohých európskych krajinách je preto špeciálne vybavenie tela povinným opatrením ochrany a v prípade jeho neprítomnosti hrozí vodičovi poriadna pokuta.

Pokiaľ si ale myslíte, že sa to týka len prilby, vesty, bundy alebo nohavíc, je lepšie pred dlhou cestou voľbu svojho moto oblečenia poriadne prehodnotiť. Aj rukavice sú potrebné na zvýšenie pohodlia vodiča, no slúžia predovšetkým na ochranu jeho rúk v prípade pádu.

Pri výbere najlepších rukavíc na motorku dbajte na kvalitu materiálu a šitie, aby nite neprekážali a vaše ruky boli pri dlhej ceste v pohodlí a ničím „nerušené“.

Mali by tiež disponovať nielen dobrými ventilačnými vlastnosťami, ale aj plniť viaceré ochranné funkcie.

Veľkým plusom sú v dnešnej ére mobilov špeciálne podložky na prsty, pomocou ktorých môžete ovládať toto zariadenie bez toho, aby ste si zložili rukavice dolu a rýchlo na nezabudli.

Tie najlepšie rukavice disponujú aj ochranou kĺbov, podšívkou pre lepšie uchopenie riadidiel motorky. V závislosti od modelu a značky sú v prstoch už vopred zahnuté, aby sa znížilo ich namáhanie.

Pokiaľ tieto a iné dôležité vlastnosti podceníte, vaše ruky budú ohrozené, ovplyvnené vetrom alebo dažďom, v dôsledku čoho nebudú schopné plnohodnotného ovládania motorky.

Čižmy na motorku

Ďalšou veľmi podceňovanou výbavou na motorku je obuv, a to aj napriek vysokej pravdepodobnosti poškodenia chodidiel. Určite preto jej prítomnosť pri jazde nepodceňujte.

Na bežnú obuv z predsiene ale zabudnite. Kvalitné čižmy na motorku by mali v prípade nehody poskytovať maximálnu ochranu pred úrazom chodidla. Musia byť teda pevné a zároveň pohodlné, čo najlepšie spĺňa univerzálny materiál, ktorým je koža.

Takéto čižmy majú pevnú podrážku, vystužené päty a prsty na nohách. Samozrejme, závisí tiež od toho, v akých podmienkach a ročnom období najčastejšie motorku používate. Horúce leto však nie je dôvodom na to, aby ste ich vymenili za niečo menej kvalitné a odolné.

Ide predsa o vaše pohodlie, komfort a bezpečie na vozovke. Tak na tieto doplnky myslite, pretože vám môžu zachrániť život.

Komerčný článok

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!