5 rýchlych a ľahkých jedál, ak cvičíte pred spaním

Ak chodíte cvičiť večer, mali by ste si dať pozor, čo jete po tréningu. Namiesto ťažších jedál si radšej pripravte ľahko stráviteľný snack s obsahom proteínov, zdravých tukov a sacharidov. Tým si podporíte tvrdú prácu, ktorú ste odviedli v posilňovni a zefektívnite vaše výsledky. Prinášame vám 5 kombinácií jedál, ktoré si môžete dopriať po tréningu.

1. Proteínový drink

Proteínový drink je vždy dobrou voľbou. Zmiešajte odmerku srvátkového proteínu alebo kazeínu s vodou alebo mliekom. Ak chcete prijať aj zdravé tuky a bielkoviny, môžete si doň pridať aj lyžičku orieškového masla, škorice či kakaa. Navyše, táto proteínová lahôdka chutí tak dobre ako milkshake.

2. Avokádo a praženica

Vaječné bielky sú výborným zdrojom bielkovín a vaječné žĺtky vám poskytnú esenciálne mastné kyseliny. Avokádo obsahuje draslík, magnézium a viacero vitamínov, preto je vhodnou voľbou stravy pred spaním

3. Kvalitná proteínová tyčinka

Proteínová tyčinka by mala mať vysoký obsah bielkovín, ale nízky podiel sacharidov. Túto dobrotu si môžete dopriať aj po večernom tréningu.

4. Orechy a semienka

Orechy a semienka sú ideálnym jedlom po tréningu. Nasypte si do polovice hrnčeka mix orechov, ako mandle, pistácie, vlašské orechy, slnečnicové alebo tekvicové semienka a môžete sa pustiť do nočného jedenia

5. Losos so špenátom

Ak chcete rýchly a ľahký snack pred spaním, zmiešajte konzervovaného alebo pečeného lososa s hrsťou baby špenátu a lyžicou olivového oleja. Navyše, doplníte antioxidanty, vitamín B12 a D, ale aj omega-3 mastné kyseliny a bielkoviny.

Foto: unsplash.com

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!