Topánky do práce – ktoré sú tie najvhodnejšie?

V práci obvykle trávime aj osem hodín denne. Ak pracujeme v kancelárii, celý čas máme na nohách obuv, ktorá by v sebe mala spájať eleganciu aj pohodlie, pretože nie je nič horšie, ako keď nám topánky nesedia. Poradíme vám, aké pánske topánky zvoliť, aby sedeli do kancelárskeho štýlu a zároveň vám nespôsobili otlaky ani iné nepríjemné prekvapenia.

(zdroj: unsplash.com)

Tvoríte nimi svoj imidž

To, čo nosíme do práce, ovplyvňuje náš imidž zamestnanca. Nie je to teda celkom tak, že stačí mať iba kvalitné hodinky a košeľu. Práve obuv je kľúčovým prvkom spomínaného kancelárskeho štýlu. Ideálna obuv by mala v prvom rade dobre sedieť a byť pohodlná, najlepšie sú modely z prírodnej kože, ktoré sa prispôsobia tvaru chodidla. Keďže v druhej časti dňa sa nám veľkosť nohy prirodzene o trochu zväčší, nikdy si nekupujte príliš tesné topánky. Myslite aj na to, aby bola obuv vzdušná – ochráni vás pred nadmerným potením pri vysokých teplotách, prípadne zapnutom kúrení.

Šľapky a sandále sú na voľný čas

Samozrejme, pri výbere topánok sa musíte riadiť aj odvetvím, pracoviskom a pozíciou, s prihliadnutím na prípadný dress code, ktorý je vo vašej spoločnosti platný. Bez ohľadu na všetko spomenuté by ste sa určite mali vyhnúť voľným šľapkám alebo sandálom. Nie nadarmo sa označujú aj ako plážová obuv, takže kancelária či iný pracovný priestor určite nie sú vhodné na ich nosenie. Zabudnite aj na tuhé, nepohodlné topánky, z ktorých dostanete tak akurát kurie oká alebo pálenie nôh. A v neposlednom rade si do práce neberte ani staré topánky, ktoré to najlepšie majú už dávno za sebou. Prečo sme dostatočne vysvetlili v prvom odseku.

Oxfordky sú nadčasové

A teraz niečo o trendy tipoch, vďaka ktorým spojíte príjemné s užitočným. Praktickými, no zároveň elegantnými kancelárskymi topánkami sú napríklad šnurovacie členkové čižmy. Nájdete ich vo veľkostiach nad aj pred členok. Štýlové sú napríklad nízke modely v oxfordskom, derby alebo brogue strihu, ktoré majú výrazne zaoblenú špičku a štýlovú líniu. Zladiť sa dajú k obleku, ale aj ležérnemu setu s chinos nohavicami a svetrom. Ak pracujete vo firme, ktorá dáva zamestnancom voľnosť pri výbere kancelárskeho outfitu a nepotrebujete reprezentovať na dôležitých business stretnutiach, vyberte si do kancelárie športovú obuv. Aj tu však myslite na to, aby bola maximálne pohodlná. Ideálna je kožená, ktorá dobre ukáže v kombinácii s džínsami alebo joggermi a jednoduchým tričkom či polokošeľou. O niečo elegantnejší charakter dodáte takémuto outfitu pleteným sakom oblečeným cez vrch.

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!