Začali ste chodiť do fitka, lebo chcete nabrať svalovú hmotu? Poradíme vám, čo je pre to najlepšie urobiť

Začali ste chodiť do fitka, lebo chcete nabrať svalovú hmotu? Poradíme vám, čo je pre to najlepšie urobiť

Nabratie svalovej hmoty alebo schudnutie – to sú dva najčastejšie dôvody, prečo chodíme do posilňovne. V prvom prípade sa vám možno stalo, že vás niekto lákal na skvelý preparát, vďaka ktorému sa aj bez fitness centra ráno zobudíte v novom tele. Niečo také však neexistuje. Pre zmenu svojej postavy sa musíte zdvihnúť z kresla a spáliť nejaké tie kalórie.

Začali ste chodiť do fitka, lebo chcete nabrať svalovú hmotu? Poradíme vám, čo je pre to najlepšie urobiť
(zdroj: unsplash.com)

Popri naberaní svalov a cvičení je dôležité zamerať sa aj na prebytočný tuk, zvoľte osvedčené najlepšie spaľovače tukov, ktoré účinne pomôžu pri cvičení a nastavenom pláne.

Naberajte silu, ale nepresiľujte sa

Telo potrebuje impulz k zmene. Či už pri chudnutí, alebo naberaní svalovej hmoty. Najlepšie sú preto silové tréningy v posilňovni s činkami, pri ktorých vaše telo pochopí, že musí zvládať nejakú záťaž a pripraviť sa na to, práve rastom svalovej hmoty. Nezačínajte však sprudka príliš veľkými hmotnosťami – začnite pomaličky, postupne, rovnako, ako by malo vaše telo naberať svaly.

Pokojne začnite cvičiť len s vlastnou váhou na street workoutovom ihrisku, až potom zvoľte posilňovňu s full body programom. Rozhodujúce je aj koľko času cvičeniu môžete venovať – v prípade, že dva dni v týždni, zvoľte tréning celého tela, v prípade, že viac, môžete telo rozdeľovať podľa dní na vrch a spodok a odcvičiť jednu svalovú partiu týždenne.

Bielkoviny sú základ

Druhým krokom je správna výživa. Vaše telo potrebuje niečo, z čoho bude svalovú hmotu budovať – a to je dostatok živín a energie. Základným prvkom pre budovanie svalovej hmoty sú proteíny, ktoré musíte prijímať predovšetkým pri zvýšenej záťaži či rôznych diétach. Mali by ste prijímať približne 2 gramy bielkovín na kilogram hmotnosti denne. Pridajte teda do svojho jedálnička mäso, mliečne výrobky, vaječné bielky či iné zdroje bielkovín a keď vám stále nejaký ten gram proteínu bude chýbať, doplňte ho proteínovým suplementom ako srvátka, CFM a ďalšie. Nerobte to však naopak.

Aj oddychovať sa vypláca

Nezabúdajte ani na regeneráciu. Bez nej totiž vaše svaly neporastú tak, ako by ste si možno predstavovali, ani keby ste sa išli vo fitku roztrhnúť. Najdôležitejšie zdroje regenerácie sú spánok, pitný režim a dostatočný príjem vitamínov a minerálov. Potom pomáha aj saunovanie, masáže či dokonca otužovanie, ktoré obrní aj váš imunitný systém a zvýši vám hladinu testosterónu.

Close

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!